...povedená sobota...
pátek, května 22, 2026Příjemný večer, vážení!
Dnes to bude o radosti a tak trochu o našem Adamovi. Před časem zaznamenal výběrové řízení na externího grafika Muzea Prahy. Ač zavalen prací, přihlásil se. Lákavá, kreativní práce. Co kdyby... A stalo se. Z práce má radost, jeho návrhy se líbí a realizují. Třeba jako tenhle plakát. Tak je jasné, že jsme se taky museli jet podívat.
Zámek Ctěnice, park, sýpky, stáje a jízdárna, prostě celý areál je opravdu příjemným místem. Líbí se mi věta, která na stránkách muzea: ... je tu klid, který si sem můžete přijít užít, až budete mít všeho po krk...
Užili jsme si komentovanou prohlídku kolem zámku, velmi zajímavá je expozice o řemeslech a nyní i loutkové komnaty Divadla bratří Formanů.
Stánky s květinami, zeleninou a jídlem a pitím. Všude klid, pohoda, dobrá nálada. Tak jsem trochu nakoupila - červený kadeřávek, černé rajče a mangold. No uvidíme...
Vyhlášené zámecké zahradnictví bylo v obležení, mě se moc líbil skleník :o)
Muzeum Prahy má hlavní budovu v Praze Na Poříčí, která se dlouhé roky rekonstruovala. Zvenku secesní kráska, uvnitř nadupaná moderními technologiemi. Nebyla jsem tam, vím to jen z vyprávění, ale určitě se tam chystám. Sledují, jaké úžasné akce muzeum pořádá - prvomájovou večeři pro zamilované, přespání v budově pro děti a dokonce příměstský tábor. Lákavé jsou i další objekty - třeba Müllerova vila, Clam - Gallasův palác nebo Dům U Zlatého prstenu. Tam jsem byla na několika výstavách a vždycky jsem se pokochala pohledem na Týnský chrám. A vyfotit ho, ale jako návštěvník mohu těžko otevřít okno :o) Adam tam byl pracovně a vzpomněl si. On mohl :o)
Užijte si krásný víkend!
Vaše Helena











48 komentářů
Adam je moc šikovný, Helenko. Plakát se mu opravdu moc povedl. I samotná akce by se mi určitě moc líbila. Fotka Týna nemá chybu!
OdpovědětVymazatKrásný víkend přeji!
Ali, děkuji a přeji příjemný den. H.
VymazatMáte šikovné děti, Helenko ! A ta sobota musela být opravdu povedená. Moc Ti to přeji.
OdpovědětVymazatKlidné dny!
Hanka
Při vší skromnosti musím napsat - máme!
VymazatHani, moc děkuji a posílám pozdravy, H.
No, tak to je paráda. Práce, která člověka baví, je výhra :-) Taková akce by se mi líbila a jen těžko bych odolávala nekoupit si nějakou rostlinku domů :-)
OdpovědětVymazatJe to tak, Lili. Mám to stejně, uvidíme, co vyroste.
VymazatPosílám pozdravy, H.
Na takovou výstavu by se určitě ráda podívala manželka, protože květiny jsou její hobby. Určitě sis tu výstavu užila, včetně některých dalších prohlídek. Ten plakát s pozvánkou na výstavu je hodně dobrý. Pro takovou tvorbu musí být nejen fantazie, ale i cit něco takového vytvořit. Hezký den Helenko.
OdpovědětVymazatMirku, tady by si užila, bylo tam hodně květinové krásy.
VymazatMoc děkuji za pochvalu, Adam je hodně kreativní, včera jsem mu koukala pod ruku, už tvoří další...
Přeji hezký den. H.
gratuluji, krásná práce,Sv.
OdpovědětVymazatMoc děkuji a zdravím, Světlanko! H.
VymazatAdamovi moc gratuluji, je šikovný. Má být asi po kom😉
OdpovědětVymazatCtěnice máme kousek a jezdíme tam často. Teď se tam chystám s Loli na Imaginárium.
Přeji hezký víkend. Já se chystám na designovou akci.
Eva http://es-ideas.blogspot.com/
Ty si milá, Evi, děkuji!
VymazatCtěnice si s Lolou určitě užijete!
Pa, H.
Adamovi gratuluji a přeji mnoho tvůrčích úspěchů. Plakát je moc hezký , vkusný. Přeji vám
OdpovědětVymazatvšem moc krásný víkend.
Járo, jsi moc milá, děkuji!
VymazatPřeji hezký den. H.
Ve Ctěnicích jsem byla v únoru a na procházku parkem jsem neměla pomyšlení. Na výstavě Praha Karla IV. jsem byla a je opravdu hodně interaktivní a skvěle udělaná. Hodně mě zaujala. A plakát ten se nedá přehlédnout👍 . Krásný slunečný víkend přeje Večernice.
OdpovědětVymazatVečernice, ta výstava je skutečně skvělá.
VymazatMoc děkuji a přeji příjemné dny, H.
Helenko, věřím, že tě (jako ostatně každou mámu) synův pracovní úspěch potěšil. Do Muzea hl. m. Prahy se chystám od té doby, co ho po rekonstrukci otevřeli. Pořád na to ještě nedošlo ... (nějak jsem měla pocit, že radikálním omezení úvazku mi přibude volného času, ale ten se někam prostě vypařil).
OdpovědětVymazatHezký víkend
Potěšil, Stáňo. Má z té práce radost (o víkendu jsem viděla další rozpracované kousky) a to mě opravdu těší. Muzeum stojí za návštěvu, pan ředitel to vzal za hodně dobrý konec a je skutečně netuctové. Taky se tam zatím jen těším...
VymazatPosílám pozdravy, H.
Je třeba se pochlubit a já gratuluji! Když je to o muzeu a historii, na to slyším a fandím. ☺ Pestré květiny jsou asi petúnie a to jsou i balkónové kytky. 👍
OdpovědětVymazatPřeji pěkný víkend, Helenko.
Hani, to muzeum stojí za návštěvu.
VymazatMoc děkuji a přeji hezký den. H.
Helenko,máš šikovného syna,gratuluji k takovému úspěchu.
OdpovědětVymazatZámek Ctěnice znám,ale jenom z venku.Je sobota,přemýšlím co s ní.
Hezký víkend
Jituško, my na výstavu v zámku taky nakonec nešli, ale chceme se vrátit. je to příjemné místo.
VymazatMoc děkuji a přeji krásné dny, H.
Helo, šikovný syn, moc pěkná výstava na zámku a parádně strávený víkend, co si přát víc, pá 😉
OdpovědětVymazatJe to tak, Evi!
VymazatDěkuji a zdravím, H.
Lezarts
OdpovědětVymazatZase vydařený výlet, spojení příjemného s užitečným.
Adam je šikovnej…po kom asi je:-).,
Renatko, moc děkuji za tvá slova. Kdo ví :o)
VymazatPa, H.
Vija
OdpovědětVymazatGratuluji, Helenko. Adam je šikovný.Výlet se podařil, to jsou ty okamžiky pro radost. Měj hezký víkend. J
Jani, děkuji moc. Byl to opravdu hezký den.
VymazatMěj se krásně, pa H.
Tak to gratuluji.
OdpovědětVymazatNádherné fotografie z výletu. Květiny jsou krásně barevné.
Děkuji, Báro a přeji hezké dny, H.
VymazatHelenko, moc Adamovi gratuluji, je opravdu šikovný. Výlet jste si udělali tedy parádní, hned bych s vámi taky vyrazila. Černé rajče a mangold pěstuji také. Kadeřávek by u nás nenašel moc uplatnění, ale bude asi i pěkně dekorativní. Skleník jako máš na fotce je můj sen, od toho bych se nehnula :o)
OdpovědětVymazatMěj pěknou neděli. Zdraví JItka
Jituško, děkuji! Už jde do tisku skládačka na Muzejní noc, taky moc hezká. Mám radost, že se mu daří. Kadeřávek je u nás hodně oblíbený, děti si ho vozí od nás do Prahy - tam stojí svazeček tolik, že uvažuji o prodeji :o)
VymazatA ten skleník... to je prostě ach...
Měj krásný den. H.
Adam je šikovný, je super, že mu to vyšlo.
OdpovědětVymazatVe Ctěnicích jsme byli před pár lety, ale vůbec si nepamatuju zahradnictví. Možná proto, že jsme tam byli hned zjara.....
Krásný zbytek víkendu
Ilonko, vůbec v to nedoufal, bylo tam myslím 400 uchazečů - práce mu dělá radost.
VymazatZahradnictví je za zámeckým parkem, dá se k němu projít...
Posílám pozdravy, H.
Pěkný plakát a samozřejmě i výlet. Čtyřicet jsem jeste neznala. Hezký den.
OdpovědětVymazatDěkuji, Maruško a posílám pozdravy, H.
VymazatHelenko,máš moc šikovného syna s uměleckým zaměřením.Ať se daří i nadále.Fotografie z výletu jsou moc hezké i samotný výlet byl nádherný...🌞
OdpovědětVymazatEvičko, ano a mám radost, že dělá, co ho baví.
VymazatDěkuji a přeji hezký den. H.
Helenko, moc gratuluji k postu tvého syna. Je to radost mít šikovné děti, viď? Díky za pěkné fotky. Měj se hezky.
OdpovědětVymazatAno, Marti, dělá nám to opravdu radost.
VymazatRádo se stalo, moc zdravím, H.
Helčo, synovi moc gratuluji a přeji ať se mu v práci daří.
OdpovědětVymazatMěj krásné dny.
Moc děkuji, Míšo a přeji příjemný den. H.
VymazatA hustě ho vyfotil! Šikula. I plakát je pěkný. Děkuji za zajímavý článek a přeji krásné dny. 🌞🍀 Sabina
OdpovědětVymazatSabi, děkuji a přeji příjemný den. H.
VymazatZajímavý článek, Heli, a syn je moc šikovný 👍👍
OdpovědětVymazatDíky, Šárko! Už jsem viděla další práce - je opravdu šikovný :o)
VymazatPa, H.
Ahoj Helenko,
OdpovědětVymazatmoc blahopřeji Adamovi, to se povedlo. Zámek se mi líbí, zahradnictví by nadchlo moji mamku.
Měj se krásně,
Hanka z ciculka.cz
Hani, je to moc hezké místo. Chceme se tam vrátit...
VymazatDěkuji, mám z něj radost.
Posílám pozdravy, H.