...povedená sobota...

pátek, května 22, 2026


Příjemný večer, vážení!


Dnes to bude o radosti a tak trochu o našem Adamovi. Před časem zaznamenal výběrové řízení na externího grafika Muzea Prahy. Ač zavalen prací, přihlásil se. Lákavá, kreativní práce. Co kdyby... A stalo se. Z práce má radost, jeho návrhy se líbí a realizují. Třeba jako tenhle plakát. Tak je jasné, že jsme se taky museli jet podívat. 




Zámek Ctěnice, park, sýpky, stáje a jízdárna, prostě celý areál je opravdu příjemným místem. Líbí se mi věta, která na stránkách muzea: ... je tu klid, který si sem můžete přijít užít, až budete mít všeho po krk...




Užili jsme si komentovanou prohlídku kolem zámku, velmi zajímavá je expozice o řemeslech a nyní i loutkové komnaty Divadla bratří Formanů.










Stánky s květinami, zeleninou a jídlem a pitím. Všude klid, pohoda, dobrá nálada. Tak jsem trochu nakoupila - červený kadeřávek, černé rajče a mangold. No uvidíme...






Vyhlášené zámecké zahradnictví bylo v obležení, mě se moc líbil skleník :o)
 


Muzeum Prahy má hlavní budovu v Praze Na Poříčí, která se dlouhé roky rekonstruovala. Zvenku secesní kráska, uvnitř nadupaná moderními technologiemi. Nebyla jsem tam, vím to jen z vyprávění, ale určitě se tam chystám. Sledují, jaké úžasné akce muzeum pořádá - prvomájovou večeři pro zamilované, přespání v budově pro děti a dokonce příměstský tábor. Lákavé jsou i další objekty - třeba Müllerova vila, Clam - Gallasův palác nebo Dům U Zlatého prstenu. Tam jsem byla na několika výstavách a vždycky jsem se pokochala pohledem na Týnský chrám. A vyfotit ho, ale jako návštěvník mohu těžko otevřít okno :o) Adam tam byl pracovně a vzpomněl si. On mohl :o)




Užijte si krásný víkend!

Vaše Helena

You Might Also Like

48 komentářů

  1. Adam je moc šikovný, Helenko. Plakát se mu opravdu moc povedl. I samotná akce by se mi určitě moc líbila. Fotka Týna nemá chybu!
    Krásný víkend přeji!

    OdpovědětVymazat
  2. Máte šikovné děti, Helenko ! A ta sobota musela být opravdu povedená. Moc Ti to přeji.
    Klidné dny!
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Při vší skromnosti musím napsat - máme!
      Hani, moc děkuji a posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  3. No, tak to je paráda. Práce, která člověka baví, je výhra :-) Taková akce by se mi líbila a jen těžko bych odolávala nekoupit si nějakou rostlinku domů :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to tak, Lili. Mám to stejně, uvidíme, co vyroste.
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  4. Na takovou výstavu by se určitě ráda podívala manželka, protože květiny jsou její hobby. Určitě sis tu výstavu užila, včetně některých dalších prohlídek. Ten plakát s pozvánkou na výstavu je hodně dobrý. Pro takovou tvorbu musí být nejen fantazie, ale i cit něco takového vytvořit. Hezký den Helenko.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Mirku, tady by si užila, bylo tam hodně květinové krásy.
      Moc děkuji za pochvalu, Adam je hodně kreativní, včera jsem mu koukala pod ruku, už tvoří další...
      Přeji hezký den. H.

      Vymazat
  5. Adamovi moc gratuluji, je šikovný. Má být asi po kom😉
    Ctěnice máme kousek a jezdíme tam často. Teď se tam chystám s Loli na Imaginárium.
    Přeji hezký víkend. Já se chystám na designovou akci.
    Eva http://es-ideas.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ty si milá, Evi, děkuji!
      Ctěnice si s Lolou určitě užijete!
      Pa, H.

      Vymazat
  6. Adamovi gratuluji a přeji mnoho tvůrčích úspěchů. Plakát je moc hezký , vkusný. Přeji vám
    všem moc krásný víkend.

    OdpovědětVymazat
  7. Ve Ctěnicích jsem byla v únoru a na procházku parkem jsem neměla pomyšlení. Na výstavě Praha Karla IV. jsem byla a je opravdu hodně interaktivní a skvěle udělaná. Hodně mě zaujala. A plakát ten se nedá přehlédnout👍 . Krásný slunečný víkend přeje Večernice.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Večernice, ta výstava je skutečně skvělá.
      Moc děkuji a přeji příjemné dny, H.

      Vymazat
  8. Helenko, věřím, že tě (jako ostatně každou mámu) synův pracovní úspěch potěšil. Do Muzea hl. m. Prahy se chystám od té doby, co ho po rekonstrukci otevřeli. Pořád na to ještě nedošlo ... (nějak jsem měla pocit, že radikálním omezení úvazku mi přibude volného času, ale ten se někam prostě vypařil).
    Hezký víkend

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Potěšil, Stáňo. Má z té práce radost (o víkendu jsem viděla další rozpracované kousky) a to mě opravdu těší. Muzeum stojí za návštěvu, pan ředitel to vzal za hodně dobrý konec a je skutečně netuctové. Taky se tam zatím jen těším...
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  9. Je třeba se pochlubit a já gratuluji! Když je to o muzeu a historii, na to slyším a fandím. ☺ Pestré květiny jsou asi petúnie a to jsou i balkónové kytky. 👍
    Přeji pěkný víkend, Helenko.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, to muzeum stojí za návštěvu.
      Moc děkuji a přeji hezký den. H.

      Vymazat
  10. Helenko,máš šikovného syna,gratuluji k takovému úspěchu.
    Zámek Ctěnice znám,ale jenom z venku.Je sobota,přemýšlím co s ní.
    Hezký víkend

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jituško, my na výstavu v zámku taky nakonec nešli, ale chceme se vrátit. je to příjemné místo.
      Moc děkuji a přeji krásné dny, H.

      Vymazat
  11. Helo, šikovný syn, moc pěkná výstava na zámku a parádně strávený víkend, co si přát víc, pá 😉

    OdpovědětVymazat
  12. Lezarts
    Zase vydařený výlet, spojení příjemného s užitečným.
    Adam je šikovnej…po kom asi je:-).,

    OdpovědětVymazat
  13. Vija
    Gratuluji, Helenko. Adam je šikovný.Výlet se podařil, to jsou ty okamžiky pro radost. Měj hezký víkend. J

    OdpovědětVymazat
  14. Tak to gratuluji.
    Nádherné fotografie z výletu. Květiny jsou krásně barevné.

    OdpovědětVymazat
  15. Helenko, moc Adamovi gratuluji, je opravdu šikovný. Výlet jste si udělali tedy parádní, hned bych s vámi taky vyrazila. Černé rajče a mangold pěstuji také. Kadeřávek by u nás nenašel moc uplatnění, ale bude asi i pěkně dekorativní. Skleník jako máš na fotce je můj sen, od toho bych se nehnula :o)
    Měj pěknou neděli. Zdraví JItka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jituško, děkuji! Už jde do tisku skládačka na Muzejní noc, taky moc hezká. Mám radost, že se mu daří. Kadeřávek je u nás hodně oblíbený, děti si ho vozí od nás do Prahy - tam stojí svazeček tolik, že uvažuji o prodeji :o)
      A ten skleník... to je prostě ach...
      Měj krásný den. H.

      Vymazat
  16. Adam je šikovný, je super, že mu to vyšlo.
    Ve Ctěnicích jsme byli před pár lety, ale vůbec si nepamatuju zahradnictví. Možná proto, že jsme tam byli hned zjara.....
    Krásný zbytek víkendu

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ilonko, vůbec v to nedoufal, bylo tam myslím 400 uchazečů - práce mu dělá radost.
      Zahradnictví je za zámeckým parkem, dá se k němu projít...
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  17. Pěkný plakát a samozřejmě i výlet. Čtyřicet jsem jeste neznala. Hezký den.

    OdpovědětVymazat
  18. Helenko,máš moc šikovného syna s uměleckým zaměřením.Ať se daří i nadále.Fotografie z výletu jsou moc hezké i samotný výlet byl nádherný...🌞

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evičko, ano a mám radost, že dělá, co ho baví.
      Děkuji a přeji hezký den. H.

      Vymazat
  19. Helenko, moc gratuluji k postu tvého syna. Je to radost mít šikovné děti, viď? Díky za pěkné fotky. Měj se hezky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, Marti, dělá nám to opravdu radost.
      Rádo se stalo, moc zdravím, H.

      Vymazat
  20. Helčo, synovi moc gratuluji a přeji ať se mu v práci daří.
    Měj krásné dny.

    OdpovědětVymazat
  21. A hustě ho vyfotil! Šikula. I plakát je pěkný. Děkuji za zajímavý článek a přeji krásné dny. 🌞🍀 Sabina

    OdpovědětVymazat
  22. Zajímavý článek, Heli, a syn je moc šikovný 👍👍

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky, Šárko! Už jsem viděla další práce - je opravdu šikovný :o)
      Pa, H.

      Vymazat
  23. Ahoj Helenko,
    moc blahopřeji Adamovi, to se povedlo. Zámek se mi líbí, zahradnictví by nadchlo moji mamku.
    Měj se krásně,
    Hanka z ciculka.cz

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, je to moc hezké místo. Chceme se tam vrátit...
      Děkuji, mám z něj radost.
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat