...adventní kalendář...

úterý, listopadu 30, 2010

Dobrý večer milé dámy,

tak zítra je 1. prosinec. Zatím, co naše tempo se lehce zrychluje a Vánoce dostávají jasné obrysy, děti se začínají těšit a nemohou se dočkat. Dobře si pamatuju, jak mi, jako dítěti, připadalo těch 24 dní nekonečných. A tady nastupuje adventní kalendář, aby to ti naši broučci ve zdraví přežili.Tenhle jsem šila už před lety a neodmyslitelně patří k našemu adventu. Loni jsem, vlastně jen z legrace navrhla, že ho už plnit nebudu. Měli jste vidět, nebo spíš slyšet tu bouři, co se tu strhla. A tak jsem ho zase naplnila...


Adam bude ráno co ráno rozbalovat jeden pytlíček, slupne dobrotu a schová druhou Terce, až přijede domů.
Teď na těch fotkách opravdu vidím, že už má určitou patinu...
Čísla jsou vyšita řetízkovým stehem.


A protože jste všechny vystavily vaše překrásné adventní svícny, dovolím si i já nabídnout pohled k nám do obýváku. My máme adventní talíř.
Všem vám přeju krásný, zasněžený a pohodový večer.
Moc zdravím, Helena

You Might Also Like

17 komentářů

 1. Pěkný večer Helenko,
  vánoční talíř je krásnej, přesně podle "mýho gusta" :))
  a vánoční pytlíčky alá adventní kalendář... to je prostě nááádhera,
  při pohledu na ně bych zas chtěla být dítětem :)
  Krásný začátek prosince
  Monika

  OdpovědětVymazat
 2. Helenko- máš pěkný adv. talíř- alespoň ti nic neshoří !
  Adventní kalendář jsem pořídila(když byly dcery malé) asi jen 1x, protože ty čokoládky zbufly na 2x.........

  Měj se pěkně
  jaromila

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Helenko, děkuji za Tvá milá slůvka u mne :o) Nevím co chválit dřív - moc se mi líbí adventní pytlíčky a ty dobroty - taky bych se bránila o ně přijít :o) A váš adventní talíř se mi moc líbí, jemný, elegantní, vkusný - opravdu povedený!
  Hezký večer, Martina

  OdpovědětVymazat
 4. Moniko, děkuji za moc milou návštěvu! Z dětství asi žijeme všechny a spoustu let...

  Jaromilko, děkuji. Ten talíř vznikl před lety jako nutnost, pokoj se nám skoro každý večer mění v kancelář a talíř rychle a bez úhony uhneš :o)

  Martinko, moc, moc děkuju! Je ti jasné, že zase tolik nejde o sladkosti, ale vidím, jak Terka, vlastně dospělá, zuby nehty brání ty dětské jistopy a rituály a já jsem moc ráda!Talíř i já děkujeme za pochvalu!

  Mějte moc krásný večer, zdravím H.

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Helenko, krásné, něžné a útulné! A ještě jednu velikou výhodu talířek má! Nebude opadávat!
  I u nás mají dospělé děti své vánoční rituály a právě to je to kouzelné! Krásný čas adventní! :o)V.

  OdpovědětVymazat
 6. Helenko, tak jsem na chvilku nakoukla a musím chválit a chválit a moooc obdivovat...máš krásný advenťáček-talíř, fakt moc pěkně sladěné barvičky a ty adventní pytlíčky jsou báječné...my máme kalendář také šitý, ale jen takové kapcičky, které jsou ale už malé, přeci jen kluci už povyrostli, takže mě čeká příští rok obměna :o) ...také se ho nechtějí vzdát :o) ... a co by pro ně člověk neudělal, že?! U nás máme ještě navíc každý 1.prosinec už 9rok slávu - narodila se naše dvojčata...ale letos prvně nedostanou dort zítra (to na svoje vlastní přání) ale až v sobotu, prý se musí počkat na tátu (jezdí jako řidič kamionu..)tak ti přeju krásný zbytek dnešního dne a klidné a pohodové dny další...Radka

  OdpovědětVymazat
 7. Helenko, musím se smát...i já si myslela, že už nebudu dělat Mikulášské pytlíky do košíčků , ale přesně jak píšeš...děti byť už dospělé brání ty své dětské rituály zuby nehty. Takže jsme na tom obdobně a jsem také ráda...Pytlíčky tedy budou i u nás, ale bez těch košíčků...Tvé látkové pytlíčky s výšivkou jsou krásné a talíř je nádherný, elegantní...Krásný vánoční čas vám všem doma! PS: Moc ráda čtu Tvé příspěvky a tak ráda se vracím...je tady tak hezky. Soňa

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Helenka, musim uznat ze adventny tanier je velmi originalny...paci sa mi velmi ten napad...
  Ja som tiez dospela, ale vzdy ma potesi ked si tato v jeho veku spomenie na mikulasa a podaruje mi malu cokoladku....:) vtedy sa vzdy vratim do detskeho veku a citim tu vonu domova ked nam maminka vzdy napiekla nejaku dobrotu...hmmm..:)

  OdpovědětVymazat
 9. Helenko, adventní kalendář s dobrotama musí být, to je jasné! :o) Také jsem chtěla nějaký ušít, ale jaksi jsem to nestihla. Tak asi budeme mít obyčejný čokoládový.

  OdpovědětVymazat
 10. Vlaďko, děkuji za milý komentář! S dětmi, to si budeme asi notovat, jak jsme si je vychovaly, takové je máme, že :o)Je to hrozně hezký pocit vědět, že to člověk nedělal úplně špatně.

  Radko, moc děkuji za krásná slova pochvaly a jak ses se mnou podělila o vaše radosti. Ještě se zastavím u tebe, ale už teď přeju klukům všechno nej!

  Soničko, ty si zlatá! Jsme tolik ráda, že tě tady mám! Tak ráda chodím k tobě na návštěvu, tolik se těším, když je komenář od tebe. Vždycky potěšíš a dnes si mě i dojala. Děkuji!

  Mějte se všechny moc a moc krásně! zdravím, H.

  OdpovědětVymazat
 11. Zuzko, děkuji! Jako spousta dobrých nápadů, i ten talíř vznikl náhodou a z nutnosti :o) A Mikuláš, ten přece není jen pro děti. Já pořádám pravidelně rodinný mejdan, koledu dostává manžel, děda, babi...

  Jani, jestli tě to uklidní, taky mám spoustu projektů jen v hlavě :o) On to učitě někdy vyjde!

  Moc vás zdravím, H.

  OdpovědětVymazat
 12. Milá Heluška,
  veľmi sa mi páči Tvoj adventný tanier, je presne podľa môjho vkusu, jednoduchý, ale krásny, aj farbu si trafila.
  A čo sa týka tých adventných balíčkov, sú podarené, ani sa nedivím, že domáci protestovali proti neplneniu, aj ja by som sa k nim pridala... :-)))
  Krásny večer prajem a ďakujem za milý komentár na mojej stránke.
  Srdečne zdraví,
  Aďa

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Helenko,advenťák je naprosto dokonalý,moc se mi líbí a asi bude inspirací pro příští rok u nás doma.
  A Mikuláš u nás doma.....tak to je opravdu tradice a moc pěkná.Asi by mi neprošlo to klukúm udělat a zrušit jí.U nás mají Mikulášskou punčoch i naši pejsci.

  Krásný předvánoční čas vám všem doma.Marťa

  OdpovědětVymazat
 14. Adinko, ty si zlatíčko! Moc děkuji za krásná slova. Já ty pytlíčky vážně rušit nechtěla, vlastně mě dost děsí, že bych je neměla pro koho plnit!

  Martinko, děkuji moc za pochvalu. Moc si ji vážím. A s Mikuláše jsem na tom podobně, všichni se těšíme a rušit se nic nebude!

  Mějte moc krásný večer, zdravím na Slovensko! H.

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj Helí!
  jak píšeš,
  naše tempo se lehce zrychluje :o))
  U mne nabírá rychlé obrátky!! :o)))
  Tvůj adventní kalendář je kouzelný - také tím,
  že patří mezi Vaše domácí vánoční zvyky
  a to dělá domov domovem!!
  A Tvůj adventní talíř je nádherný a slavnostní.
  Moc moc se mi líbí...
  Heli, krásné dny přeji, pokud možno v mírnějším tempu :o))
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 16. Milá Jaru, děkuji mockrát za milá slůvka. Vždycky, když z kaledáře každý den ubude pytlík, to nastavá teprve ten pravý kolotoč...
  Zdraví tě a přeje ti pěkný večer Helena, lehce uprášená od mouky...:o)

  OdpovědětVymazat
 17. Náádherný adventní talíř a krásné pytlíčky..paráááda!!!!

  OdpovědětVymazat