...zámecký park...

úterý, května 26, 2026



Příjemný horký podvečer, vážení!

Jedno pozdní odpoledne začátkem května jsem si zajeli do Slatiňan. Zase. Nemáme to daleko a procházka zámeckým parkem je to pravé pro udržení duševní rovnováhy. Nad parkovištěm jsou pastviny, je jasné, že jsem je nepřešla jen tak. Jeden zvědavec se vždycky najde...






K zámku to je jen kousíček a jarní zahrada je plná příslibů krásné podívané... Nebudou moc řečnit, prostě se podívejte, jestli máte chuť.









Nemohli jsme minout dětské hospodářství, které dal zbudovat kníže Auersperg pro výchovu svých dětí. Takový malý milý skanzen :o)








Místa k odpočinku je tu i v dnešních dobách dost.










V parku najdete stovky rododendronů a azalek. Právě kvetly...












Procházku jsme zakončili u budovy Hřebčína. 
Pokud Slatiňany neznáte a zaujaly vás, doporučuji jeden z dílů Skrytých skvostů (3. série)na ČT. Jaroslav Plesl vás seznámí se zámkem, okolím a velmi sympatickým kastelánem. Když přijedete a budete mít štěstí, možná vám nabídkou i buchtu, kterou pan kastelán upekl v zámecké kuchyni.



Mějte se moc krásně!

Vaše Helena



 

You Might Also Like

40 komentářů

  1. Helenko, krásný výlet jste měli. Ráda jsem k tobě nakoukla. Nikdy jsem tady nebyla.
    Eva http://es-ideas.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evi, až tě cesty zavanou tímhle směrem, zastav se. Nebudeš litovat...
      Pa, H.

      Vymazat
  2. Moc hezký výlet, takový pohodový. Krásní koně, památkové nádherné stavby, zařízení roubenky...moc krásné fotografie. Helenko, přeji vám všem krásné dny a posílám i pohlazení Aaronkovi.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, Járo. Nic náročného, potřebovali jsme se projít a získat trochu nadhled...
      Aaroon děkuje a já také! Zdravím, H.

      Vymazat
  3. Zámek je krásný a park také.Znám ho,ale ne úplně.Byla to jedna ze zastávek,když jsme vezli vnučku s jejím psem do Pardubic.Snad se tam ještě podíváme.
    Helenko,hezký den

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jituško, poslední roky se to tam hodně změnilo. K lepšímu!
      Přeji příjemný den. H.

      Vymazat
  4. Helenko, krásný výlet jste měli, prošla jsem se s tebou ráda. A teď šup pr bezinky a do práce. Měj hezký den. J

    OdpovědětVymazat
  5. krása na každom kroku <3, krásne dni ti prajem Helenka

    OdpovědětVymazat
  6. Koně, architektura, příroda, klid, co si víc můžeme přát. Nádhera. Zdraví Večernice

    OdpovědětVymazat
  7. Lezarts
    Helo díky za tu krásnou romantickou, virtuální procházku!

    OdpovědětVymazat
  8. Je to nádhera!!! Vůbec nevím proč jsme se tam nikdy nezajeli podívat. Zase tak daleko to od nás není. Teď už se manželovi výletovat autem nechce. Věk koná své. NO, ale co není může být.
    Tak zatím se kochám Tvými krásnými fotečkami.
    Hezké dny, Helenko!
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, ty to nějak vymyslíš! Jsi žena činu!
      Je tam moc hezky!
      Děkuji a přeji hezké dny, H.

      Vymazat
  9. Helenko, děkuji za krásný výlet a procházku parkem. Krásně je tam...
    Měj se pěkně

    OdpovědětVymazat
  10. Helenko, ráda jsem se podívala do míst od nás hodně vzdálených. Nebyla jsem tam a nejspíš to místo nenavštívím, tak bych se mohla podívat na televizní odkaz. ☺ Fotky jsou krásné, ale bez lidí trochu smutné. Byl to pěkný výlet a ještě se mrknu na mapu.
    Přeji příjemný závěr května. 😊

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, cizí lidi se snažím nefotit, nebylo jich tam moc a tak jsem si mohla tu krásu vychutnat. Pracujeme s lidmi a tak pak vyhledáváme klidná místa, když si potřebujeme odpočinout. A dny byly hodně náročné nejen pracovně.
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  11. Je super, když má člověk nějaké hezké a zajímavé místo takto kousek :-) To jste měli bezva výlet :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, je to sázka na jistotu, je tam moc hezky.
      Lili, měj příjemný den. H.

      Vymazat
  12. Na takový článek a hezké fotografie by bylo škoda se nepodívat. Nejen to dětské hospodářství, ale i jejich uspořádání je hezké, včetně nabízených míst k odpočinku. Díky za hezkou ukázku Heleno. Přeji moc hezký den.

    OdpovědětVymazat
  13. Helenko, u toho jezírka bych se uvelebila a nehnula se odsud. To je fakt kouzelné.
    Když vidím hřebčín, vzpomenu si na Dobrou vodu. Ten seriál jsem měla moc ráda. A Skryté skvosty taky sledujeme. Žasnu, kolik toho krásného a neznámého u nás máme.
    Měj klidný pátek a pěkný víkend. Zdraví Jitka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Na lehátko bylo trochu chladno, ale jinak - seděla bych hned vedle tebe :o)
      Ano, Dobrá voda se tam točila, je hezky vidět, jak se místo od té doby zvelebilo. Teď je tam opravdu radost zajet. Skryté skvosty i pan Plesl sám - to je prostě radost a pohoda.
      Jituško, přeji příjemné pondělí, Helena

      Vymazat
  14. Helo, další z vašich povedených výletů, příjemné místo v klidu a ten malý skanzen mě hodně láká, že bych manžela také nalákala? Pěkný víkend, pá 😀❤️

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evi, pokud se vypravíte, nebudete litovat. Kolem je ještě dost hezkých míst.
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  15. Tak tohle je nádherné! Na ten Pleslův seriál se musím podívat. Chystám se na to už asi rok. Jenže já a TV, to nejde dohromady. 🙈 Ovšem nalákala jsi mě fotkama. Děkuji. Sabina

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Sabi, doporučuji. Je to děláno trochu jinak než encyklopedický výklad, pan Plesl má k historii vztah, provázel i na zámku Hrádek u Nechanic...
      Děkuji a zdravím, H.

      Vymazat
  16. Krása, Helenko. Ve Slatiňanech jsme nedávno byly s dcerkou a vnučkou. 🙂

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já vím, Šárko, někde si to psala. Je tam hezky, viď.
      Moc zdravím, H.

      Vymazat
  17. Ahoj Helenko zdravím Tě po dlouhé době ! Do Slatiňan jezdíme, máme to tam také moc rádi. Měj se dobře, Lenka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. A další, kdo může potvrdit, jak hezky tam je!
      Leni, ráda tě tady vidím a přeji hezké dny, H.

      Vymazat
  18. No vidíš, Helenko, děkuju za připomenutí. Tam bych se ráda podívala!
    Krásný den.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ali, v sezóně to jsou neskutečné davy, ale v pondělí v podvečer si to vždycky užijeme. Pokud tedy člověk nechce na prohlídku...
      Posílám pozdravy, H.

      Vymazat
  19. to byl moc hezký výlet! :) díky, že jsi nás takto skrz fotografie vzala s sebou :)

    OdpovědětVymazat