...pánská záležitost...

neděle, září 19, 2010

Krásné odpoledne!

Kamarád nás pozval na sraz Jaguar clubu, který se konal včera ve Dvoře Králové nad Labem. Náš Adam, to je dítě, které miluje auta snad od narození, sedící na kočárku v roce a půl vyjmenoval všechny značky aut jedoucí kolem (k údivu a pobavení kolemjdoucích), ve třech letech uměl čísla a ve čtyřech písmena, protože si četl "espézetky".
Jiné děti chodily do parku nebo na hřiště, my chodili na parkoviště nebo na velkou křižovatku...Už je sice větší než já, ale ta láska zatím přetrvává. Takové pozvání prostě nešlo odmítnout...


Ale dámy, ruku na srdce, i my najdeme v těchto naleštěných krasavcích eleganici a noblesu, nostalgický závan starých časů...
Někteří pyšní majitelé byli i stylově oblečeni, aby se svými vozy ladili.Počasí bylo nádherné, ve slunci se naleštěný chrom nádherně vyjímal, vzduchem voněla stará kuže a pochopitelně benzín.
Zamávali jsme autíčkům na jejich cestu a my odjeli směr Praha, Muzeum hudby. Je tam výstava Beatlemánie. Byla jsem tam poprve, kromě výstavy mě hodně zaujala i budova samotná...A aby i moje romantická duše byla spokojená, byla i procházka po Kampě a Malé Straně.


Moje milé, přeji vám klidný zbytek víkendu a pohodový vstup do pracovního týdne.
Zdravím Helena

You Might Also Like

15 komentářů

 1. Helenko, koukám že jsi měla moc pěkný víkend. S autama je to u nás podobný... tak to se mám na co těšit :-) Kluci si taky dali v sobotu buginy, ale naštěstí to byla pánská jízda... a přivezli mi domů cukrovou vatu :-) kterou mám moc ráda.
  hezký zbytek neděle Věrka

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Heli .Vidím,že tvůj víkend byl moc pěkný.Přiznám se,že mě by asi nejvíc lákala ta procházka po Kampě.

  OdpovědětVymazat
 3. Helenko,krásně jste prožili víkend!Spojili jste to velmi dobře.Obě strany byly spokojené a tak to má být.Fotečky jsou moc krásné...Náš taťka má také rád veterány,jak auta tak i motorky.Určitě by si také přišel na své i v muzeu...no a já zas v té Praze.Mějte i vy krásný nedělní večer!Soňa

  OdpovědětVymazat
 4. Věru, děkuji za návštěvu. Musela jsem se smát, jaký si dostala dárek :o), máš zlatý chlapy!

  Blani, Kampu milujeme všichni. Bylo tam nádherně, Maltézské náměstí, Sovovy mlýny, Kostel Panny Marie pod Řetězem, tam bych se mohla procházet každý den.

  Soničko, já se ta auta naučila milovat. Většinou tam hraje i hudba z 3O. -4O. let, posádky v kostýmech, člověk si pak púřipadá, jako ve filmu pro pamětníky :o)

  Krásný večer moje milé, moc vás zdravím H

  OdpovědětVymazat
 5. Ti chlapečci, to je kapitola : starší vnuk si hrál a já mu povídám, Vašíku ty máš pěkný vrtulník. . . a on mi řekl- babi to není vrtulník, to je apač...........
  Starý auta jsou krásný, když jedou spanilou jízdu po městě, tak je to dojímavá podívaná.
  Muzeum musíme navštívit, neboť ty 4 kluky i s jejich Žlutou ponorkou mám MOC RÁDA !
  Dík za pěknou reportáž
  Jaromila

  OdpovědětVymazat
 6. Hezký večer Helenko, prožila jsi krásný víkend. Já bych mohla jak stará auta tak i Prahu. Kampu a Malou Stranu miluji snad z Prahy nejvíc, prostě romantika a staré dobré časy. Letos jsem se konečně po skoro po 4 letech do Prahy podívala a to jednou premiérově do ZOO a po druhé po starých zámeckých schodech na Pražský hrad a do Královské zahrady. Malá dcerka byla s námi, takže se víc stihnout nedalo, ale i tak to stálo za to.
  Přeji hezký příští týden a zdravím, Jitka

  OdpovědětVymazat
 7. Veterány sú kráásne autíčka, myslím že práve lahodia aj estetickému oku nás žien, hlavne tých čo sa nostalgicky dívame späť na predvojnové roky, na vtedajšiu, architektúru, životné tempo...
  Pekný dník prajem a ďakujem za návštevu u mňa:-)
  H.

  OdpovědětVymazat
 8. Jaromilko, děkuji za návštěvu a milá slova! Jak vidím, máš s klukama své zkoušenosti :o)

  Jitko, děkuji! Ona tvoje princezna, když už zvládá Ferdu, bude zvládat taky cesty :o) Pražská ZOO se pod vedením pana Fejka moc pozvedla, snad v tom trendu bude pokračovat i nový pan ředitel...Hrad, zahrady a vubec Staré Město, to není co dodat. Docela chápu, proč to chtějí vidět lidi z celého světa.

  Holly, děkuji za návštěvu. Cítím to naprosto stejně!

  Mějte krásný den milé dámy, zdravím H.

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Heli,
  tos měla krásný víkend!!!!
  Ti naleštění krasavci - to je nádhera.
  Krásná podívaná.
  A naše Praha je zkrátka zlatá!!!
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 10. Helenko, ze srdce Ti děkuji za návštěvy u mne, a to že neodpovídám, je časem, kterého nemám moc... Přesto píšu s poděkováním za Tvé krásné a inspirující stránky, na které pravidelně chodím a těším se z nich!!! Děkuji!!!
  Pěkné dny!

  OdpovědětVymazat
 11. Jaruško, díky za návštěvu, naprosto souhlasím, byl to moc hezký den.

  Marionnetko, s časem bojujeme všechny, není třeba se omlouvat :o) Tvoje návštěva i slova i udělala velkou radost. I já děkuji!

  Mějte krásný večer milé dámy, zdravím H

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Heli,
  krásně jste prožily víkend.Já bych mohla i auta i Prahu.Vše má své nenahraditelné kouzlo.
  Staré uličky v Praze,katedrála,most....ale i taková jízda v starém veteránu.
  Tak tohle je prostě romantika.A snad každá z nás má kousek romantické duše.Opravdu moc krásný vikend.
  Pěkný večer.Marťa

  OdpovědětVymazat
 13. Helenko,
  krásná reportáž z výletu! Prahu miluju a procházka po Kampě ..... jé já bych jela hneeed do Prahyyy.. škoda že ji mám kolik - 300 km?
  Měj pěkný večer
  papa
  L.

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj Heli,

  tak ti tedy musím napsat, že závidím.
  Mám ráda stará auta - jejich neotřelí design a zpracování. Ani se nedivím Tvému synovi, že je do toho stále blázen.

  A Praha - tu ani nemusím komentovat je to nejhezčí město. Prostě náš historický poklad.

  Krásný týden
  Sabrina

  OdpovědětVymazat
 15. Marti, děkuji za krásný komentář!

  Luci, tak vy se tedy do Prahy nedostanete každný víkend...my tam jezdíme dost často pracovně a moc rádi na výlet, na Černý most to máme hodinu...

  Sabrinko, bylo vidět, že je rád, že jsem dala takové fotky na ryze holčičí blog :o)

  Krásný večer, moc vás zdravím, H

  OdpovědětVymazat