...do roka a do dne...

pátek, srpna 26, 2022

Příjemný pátek všem!

Možná si pamatujete, loni touhle dobou jsem se octla v Telči ráno neplánovaně (počítali jsme s problémy na silnicích). Letos to bylo naprosto úmyslně. Přivstali jsme si :o)


Náměstí bylo, stejně jako loni v 8 ráno v podstavě liduprázdné. Bohužel - nikoli bez aut. Bolest snad všech našich renesančních náměstí - jsou z nich parkoviště. 


Snažila jsem mít fotky bez aut, jednoduché to tedy nebylo :o)


Renesance mi dovede vzít dech, i když jsem na Náměstí Zachariáše z Hradce byla už mockrát. Ta elegance, proporce, ty úchvatné štíty (některé jsou tedy i barokní a klasicistní). 
Zastavila jsem se krátce, stejně jako loni na terase hotelu Telč. Doporučuji, je to tam moc hezké! Na rozdíl od kavárny hotele Celerin v rohu náměstí. To nebyla dobrá volba - káva nedobrá, o zaplacenou limonádu jsem si musela říct opakovaně a dostala jsem teplou vodu se šťávou a kostku ledu...
Opustila jsem malebné centrum a zaběhla do parku u zámku. Zámek samotný se stále rekonstruuje, i když nějaké prohlídky se konají. Má se skončit příští rok, ale bylo mi řečeno, že se to jistě protáhne. I z té malé zahrady, kde se konaly svatby je stavební dvůr...Klasicistní zámecký skleník. Tady jsem si vzpomněla na Růženku, jeden z jejich příspěvků byl i odtud...A následuje série fotek na téma "jak učinit blogerku šťastnou" :o) Stačí rybník a něco hezkého, co by se mohlo zrcadlit. Ať už to jsou věže kostelů, zámek, nebo jen stromy...

Tady jsem se prostě musela zastavit - dvorek bývalé jezuitské koleje, dnes universitní kavárna. Celá kolej se proměnila v Univerzitní centrum Masarykovy univerzity a moc se mi tam líbí.


A to je vše. Byla to rychlá, ale velmi milá návštěva.

Přeji všem příjemný pátek a pohodový víkend!

Vaše Helena

 

You Might Also Like

48 komentářů

 1. Helo, před několika lety jsme tam byli s manželem na výletě a líbilo se nám tam moc. Fotky jsou krásné a zrcadlení jsi zachytila skvěle. Zdravím, pá 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, děkuji za pochvalu. Tam se to fotí samo. Ráda věřím, že se vám Telč líbila.
   Přeji hezkou neděli, H.

   Vymazat
 2. Helenko, tvoje pojetí Telče tentokrát nemá chybu a moc se mi líbí. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pochvalu i maily. technika nám dává občas trochu zabrat.
   Jiřinko, užij si neděli, H.

   Vymazat
 3. Helenko, nádherné fotky. Ty odrazy ve vodě jsou úžasné. A líbí se mi ty renesanční štíty měšťanských domů. Hezký víkend. Eva. http://es-ideas.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 4. Helenko, díky, nádhera, povedené fotky. Měj pohodovou sobotu.

  OdpovědětVymazat
 5. Helenko, krásné fotky, děkuji, že jsem se vrátila na místo, kde letos naše letní dovolenkování v podstatě začalo 😊. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já děkuji, Marcelko! Taky mám takové návraty moc ráda.
   Měj se moc hezky, H.

   Vymazat
 6. Helenko,úchvatné fotografie.Na ty domy se nemohu vynadívat.A pokud je ještě i rybník na focení,to mám také vždy radost,dokonalé.
  Mrzí mě to,že jsem výlet do Telče neuskutečnila,ale fakt mi nebylo dobře.My bychom tam byli tak nějak po obědě v době nějvětšího žáru.Divím se,že byla na náměstí auta i když všude jsou vyjímky.Když jedeme do památkové zóny hledám vždy centrální parkoviště.Psali právě,že na náměstí Zachariáše se do září nesmí parkovat.
  Ráda jsem s s tebou do Telče podívala a jsem nadšená.
  Měj hezký víkend

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jíťo, když jsme v Telči byli nedávno, pro auta nebylo na náměstí kam šlápnout. Jiřina z N.

   Vymazat
  2. Jituško, děkuji. Ona tam je Telč spoustu let a jistě na tebe ještě počká!
   Aut tam bylo skutečně hodně plus technika, která je potřeba na opravy zámku. Třeba se to v září změní...
   Přeji příjemný den, H.

   Vymazat
  3. Ano, musím potvrdit to, co píše Jiřinka... Bohužel. H.

   Vymazat
 7. Helenko děkuji. V Telči jsme se kdysi ubytovali na celý týden a byli jsme nadšeni z města i blízkého a vzdáleného okolí. Krásné fotky domů i parku. Ta auta jsou všude.Ve Slavonicích je úzké náměstí a přesto plné aut. Nedalo se moc fotit a že bylo co. Měj se hezky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, rádo se stalo. Máš určitě hezké vzpomínky, i v okolí je hodně co vidět...
   Ze Slavonic mám stejnou zkušenost...
   Měj se moc hezky, H.

   Vymazat
 8. Heleno, hezké fotky. Telč je krásné (a fotogenické) město. A zrcadlení taky fotím ráda :). kavárnu hotelu Telč jsme objevily s kolegněmi náhodou a byly jsme spokojené velmi, takže při dalším školení naše kroky sem mířily automaticky. Stejně jako do kavárny v universitním komplexu.
  Hezkou sobotu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, školíte se na fakt parádním místě. I já jsem si hotelovou kavárnu loni vybrala náhodou a opravdu ráda jsem se vrátila. Na dvorku koleje byl po ránu příjemný klid...
   Měj klidné pondělí, H.

   Vymazat
 9. Helenko, to jsou hezké fotografie z mého rodného města, které mě vždy potěší. Na náměstí smí parkovat jen majitelé domů a rodinní příslušníci, ve dne ti, kteří tam provozují obchůdky. My tam budeme asi příští týden. Máme zaplacené ubytování v hotelu Pagea. Cererin se hodně pokazil. To už je to lepší U Hraběnky , Černý orel, nebo v Panském dvoře. Cukrárna nahoře v rohu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Járo, pamatuji si to a myslela jsem na tebe! Podle spz auto to vypadalo, že se tahle pravidla porušují, k tomu nákladní auta na zámek, zásobování - klid byl skutečně jen v podloubích...
   Užij si ten pobyt, moc zdravím. H.

   Vymazat
 10. Doufám, že se to od poslední naší návštěvy Telče před čtyřmi roky, tak moc nezměnilo. Ještě musím dodat, že ten nejhezčí dům, který je černobíle zdobený býval natřený dlouhé roky na bílo. Až při další opravě bylo zjištěno, že pod vápennou malbou je toto nádherné zdobení a tak bylo obnoveno. Sestra ještě měla fotky, kde byl dům natřený na bílo. Měj se hezky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Járo, o tom roky natřeném domě vím, myslím, že jsme si o tom i spolu psaly už loni. Je dobře, že se taková perla vyloupla na světlo...
   Měj se moc hezky, pa H.

   Vymazat
 11. Telč má nádherné náměstí. Děkuju za hezkou podívanou, to potěší. Měj příjemnou neděli Helenko, zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 12. V Telči jsem nebyla. Tvoje fotky jsou moc krásné, dívám se na ně po druhé. Ty štíty - to je nádhera !
  Hezkou neděli, Heli !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, mohu jen doporučit! Snad bude i zámek v dohledné době opravený a pak to bude teprve paráda...
   Měj se moc hezky, H.

   Vymazat
 13. Lezarts

  Koukám chodíme na stejné adresy😁 (hlavně ty kavárenské 😉😁)
  Telč se neokouká!
  Přeji příjemné dny na cestách☀️

  OdpovědětVymazat
 14. Helenka prekrásne fotky, hneď by som sa tam rozbehla ... Krásne dni, Marta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, Telč opravdu za návštěvu stojí!
   Děkuji a posílám pozdravy, H.

   Vymazat
 15. Telč je jistě krásný, děkuji za moc pěkné fotky, ráda jsem se podívala.
  Hezkou neděli, Helenko. 🙂

  OdpovědětVymazat
 16. Helenko, napadlo mě, jak zajímavé budovy se dříve stavěly - jednotné a přece lišící se štítem. Bylo kam se koukat. A u odrazu v rybníku jsem se zasmála, také to mám ráda. A ty máš nádherné odrazy. Povedené fotky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, ano. Často myslím na to, co zbude po nás - paneláky, krabice, satelitní městečka...
   Občas se najde nějaká perla, ale musí se hledat...
   Moc tě zdravím a děkuji, H.

   Vymazat
 17. Helenko, dívám se, že se komentář někam vypařil a teď pro změnu jsem anonimní. Stále to velmi zlobí. Tak znovu :-)
  Díky za tipy, není nad to doporučit kavárnu, restauraci nebo ubytování. Taky si raději přivstanu, než se pak někde mačkat a davy zvládám v poslední době hůř a hůř.
  Přeji ti pohodový nový týden. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě mrzí, Jituško, dívala jsem se, není ani ve spamu...
   Hotel Telč mohu opravdu doporučit - našla jsem ho loni náhodou, dala jsem si kávu, pochválila jsem interiér a slečně mě provedla. Milé, příjemné místo!
   A davy, to fakt není nic pro nás, že...
   I ty se měj moc hezky, pa H.

   Vymazat
 18. Helo, Telč je parádní a Tvé foto také. Vždy se na Tvoje příspěvky na blogu těším. Máš krásné fotografie i slovní doprovod. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, tohle se tak hezky čte! Moc děkuji a posílám pozdravy, H.

   Vymazat
 19. Helenko, také jsme trochu cestovali, ale naším cílem byla jižní Morava. Máme štěstí, že ta naše zem má tak krásná místa, člověka potěší tak hezky zpracovaný článek, protože Telč = perla. Trochu to tam znám a hezky jsem si zavzpomínala.
  Měj se pěkně v tom novém týdnu. 👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, těším se na tvou reportáž.
   Souhlasím, máme tolik krásných míst...
   I ty se měj hezky, H.

   Vymazat
 20. V Telči jsem ještě nikdy nebyla, ale ráda bych se tam podívala. Jak tak ale čtu, nejspíš svou návštěvu ještě odložím. Ráda bych totiž viděla zahrady ve své plné kráse :) Zastávka to byla určitě moc povedená.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, když návštěvu odložíš, bude to i se zámkem, ale i teď to je místo, které skutečně stojí za návštěvu.
   Moc tě zdravím, H.

   Vymazat
 21. Helenko to sú prekrásne fotky. Lahodia srdiečku, úplne som sa vžila do vašich pocitov. Ja sama obľubujem takéto čarovné zákutia. No jednoducho romantické zatišia. Snád sa mi raz podarí navštíviť toto mestečko, je to moj dlhoročný sen.Pa pekný víkend prajem Lenka

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj Helenko,
  v Telči jsem už byla několikrát a moc se mi tam líbilo. Ta univerzitní kavárna se mi moc líbila. Já jsem byla o víkendu na takovém menší výletě v Písku, jeli jsme tam kvůli výstavě o Keltech, kterou chtěl vidět hlavně taťka.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Ahoj, fotky jsou překrásné. Loni byl záměk kvůli rekonstrukci zavřený, proto jseme tam nejeli, letos se tam zase ještě ani nevypravili a to, když jsme na Vysočině, to máme relativně kousek. No budu doufat, že se zadaří. Moc pěkný článek, krásný a zajímavý blog. ☺☺
  Blog MonalisaBeautyEriAnna

  OdpovědětVymazat