...na skok do Afriky...

pondělí, března 04, 2019


Krásné pondělní odpoledne, vážení!

Minulý týden byl pro nás hodně pracovně náročný. A když všechno nakonec dobře dopadlo, chtělo to nějaký relax, trochu klidu, prostě nabrat duševní rovnováhu.
Manžel nepřeslechl můj povzdech, že jsem nebyla už dlouho v ZOO a jeli jsme. Nejblíž máme tu ve Dvoře Králové nad Labem.


Nebyli jsem v ní už opravdu roky, nějak jsme se tenkrát neztotožnili s koncepcí a jak se už ukázalo chybným vedením bývalé ředitelky.
Zahrada se za ty roky změnila a stále mění k nepoznání. Do dubna je tu zimní provoz, letní obrovské výběhy jsou zatím prázdné, věděli jsme to a nevadilo nám to. Potřebovali jsme se projít, zklidnit hlavu...
Bylo nádherně, ale vodní plochy měly stále ledovou pokličku.


Surikaty dokonale maskované v terénu a taky nesmírně zvědavé....
Ano, vím, tohle není africké zvíře! To je naše zvíře :o) Zvědavě si prohlížel všechno, co se hýbalo i nehýbalo. Zatím co živé zebry v klidu zkoumal, rozštěkal se na jednu papírovou, v životní velikosti :o) Tady pozoruje nosorožce...


A primáti - vždycky si říkám, jestli pozorujeme my je nebo oni nás...


V každém případě se jejich příslovečná zvědavost potvrdila, tenhle krasavec si nás přišel prohlédnout hodně z blízka a Aarona poněkud zaskočil :o)


Úžasná novinka - západoafrické městečko Tiébélé. Vše k dispozici dětem. Je kouzelné, byla jsem nadšená!
Stejně jako z budovy ředitelství. Zažila jsem ji i v hodně špatném stavu. Teď je nádherně opravená!
Levharti se vyhřívali na sluníčku, jeden ovšem výrazně zrychlil krok a šel se podívat na našeho Aarona :o)


Bylo to krásné odpoledne. Ne do všech ZOO se může se psem, tady mu prostě koupíte vstupenku a hotovo. Pochopitelně jsme přísně dbaly na to, aby zvířata nerušil a neděsil!Zajeli ještě podívat na pohádkovou přehradu Les království, která je nedaleko.Přeji vám klidné jarní dny!

Moc zdravím!
Vaše Helena

You Might Also Like

36 komentářů

 1. Helenko, krása, ve Dvoře Králové jsem nebyla. Naše zoo v Brně se taky mění a taky máme africký "koutek" v zoo. Aaronek bude vzdělaný psík ve všech směrech :-). Krásný týden. Dana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danuško, myslím, že Dvůr byl od počátku trochu jiný, než ostatní ZOO. Já nikdy nebyla v té vaší...
   A Aaron - snažíme se ho brát všude, kde to jde :o)
   I tobě přeji hezké dny, H.

   Vymazat
 2. Po přehradě Les království už pokukuji hodně dlouho, ale zatím nebyla příležitost ji navštívit. Ve Dvoře Králové jsme byli naposledy s dětmi, což je možná už dvacet let. Docela by mě zajímalo, jak se ZOO za ta léta změnila. Není vůbec špatný nápad tahle dvě místa svou návštěvou propojit.
  Měli jste prima výlet, Helenko, díky za inspiraci.
  Jindra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jindřiško, na přehradě jsem se jen zastavili. Bylo hodně mokro, ale prý se dá hezky obejít (asi 5 km), prostě příjemná procházka...
   ZOO se hodně změnila a mění. To nové pojetí, zvířata více druhů pohromadě, žádné klece, to se mi moc líbí!
   Měj se moc hezky a děkuji, H.

   Vymazat
 3. Dvůr Králové n.L. není od nás daleko, město celkem znám. V ZOO jsem byla několikrát, ale musím přiznat, že je to teď už nějaký ten rok zpátky, kdy jsem tam naposledy byla. Ta africká část pro mne bude novinka, až se tam vypravíme :-). Přehradu také znám. Udělali jste si bezva výlet!
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haničko, máte to kousek, udělejte si výlet! Zahrada byla pro mě po letech velkým překvapením...
   Měj hezké dny, H.

   Vymazat
 4. Procházka v ZOO v zimě musela být fajn - je tam myslím větší klid. A hráz přehrady vypadá jako kulisa připravená na natáčení pohádky - skoro člověk čeká princeznu a rytíže ;-)
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, nebyli jsme v zimě v ZOO poprvé. Zvířat sice vidíš méně, ale zadají se mi být akčnější nebo v létě...
   Lidí je pochopitelně taky méně, ale bylo krásně, tak jich bylo víc, než jsme čekali :o)
   Přehrada je opravdu jako z pohádky, musíme se tam ještě vrátit...
   Měj hezký den, H.

   Vymazat
 5. Byla jsem tam naposledy jako malá holka, to mi všechna zvířata připadala obrovská a moje fantazie jela na plný výkon. Dneska už to vidím zesílenou optikou a procházky v přítomnosti nádherných zvířat mi dělá stejně dobře jako tobě. Víc procházek, víc relaxace !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Simi, potřebovali jsme nabrat dech a tahle procházka to fakt splnila na 100%.
   Ano, více procházek!!!
   Měj hezký den, H.

   Vymazat
 6. oj, Helenka uverila som ti, že si bola v Afrike :D:D nadpis a prvá fotka ma úplne dostali :D Vyzerá to úplne super, tak som si pozrela, že kde to je...ajjaj...škoda, že tak ďaleko od nás...musíme si urobiť dovolenku v tých končinách...pa Zuzana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, bylo by to asi fajn, ale měli jsem na to jen odpoledne :o)
   Bylo tam na co koukat, ta vesnička je kouzelná!
   Měj příjemný den, H.

   Vymazat
 7. Krásnou a pestrou procházku jste měli. Myslím, že je dobře, když si pejsci zvykají i na neobvyklá prostředí. Naše fenka by se jich hodně bála. Je vystrašená i ze srnky v lese :-) Měj pohodové dny Helenko!
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, s Aaronem to je často trochu adrenalin, předem člověk neví, jak bude reagovat, ale snažíme se ho brát všude, kde to jde. Bezprostřednost těch šimpanzů ho přece jen trochu vystrašila a zaskočila :o)
   Měj se moc hezky, H.

   Vymazat
 8. Helenko, díky za reportáž. Tam jsme naposledy byli s našimi dětmi. A ten váš brouček mě dojímá :-) Je slušně vychovaný... Měj se krásně a těším se na tvoje další příspěvky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, bylo to moc hezké odpoledne. Za "broučka" moc děkuji, ona ta výchova je potřeba, musíme ho ledaskam brát a nesmí nikoho obtěžovat. Ale má rád lidi a je hrozně zvědavý, tak se občas výchova míjí účinkem :o)
   Měj hezký den, H.

   Vymazat
 9. Heli, je to 30 rokov, čo som bola v ZOO v Hradci. Už vtedy bola podstatne iná ako tá naša neďaleká. Verím, že si tam s dákymi vnúčatami v budúcnosti nájdem opäť cestu. Pekné dni. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, za ty roky se opravdu moc změnila. Myslím k lepšímu!
   Měj se moc hezky, H.

   Vymazat
 10. ZOO v zimě je taky dobrý nápad - díky za reportáž a měj pohodové dny !! Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebylo to poprvé, v zimě jsou zahrady úplně jiné...
   Ivanko, měj hezké dny, H.

   Vymazat
 11. Helenko, máte krásný zážitek ze Zoo. Jsem překvapena, že jste tam mohli s Aaronkem, mne by to ani nenapadlo se poptat. Zajímalo by mne, jak by Terri na některá zvířata reagovala. .o) Aaronek vypadá, že si prohlídku Zoo užívá.
  Přeji krásné dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, bylo to moc hezké odpoledne. Není moc zahrad, kam pejsek může, ale zrovna ve Dvoře ano. Byla to hodně velká legrace, Aaron bavil i ostatní návštěvníky - honili se a poštěkávali s hyenou, každý na své straně skla a podobně :o) Mooc ho to tam bavilo :o)
   Měj se moc hezky, H.

   Vymazat
 12. Helenko, ani jedno místo z tvého příspěvku neznám, ale slyšela jsem o nich už mnohokrát. Naše, plzeňská, ZOO pejsky nevítá. Alespoň ještě před pár lety jsme tam s nimi nesměli. Tak je fajn, že vy jste si to mohli užít i s Aaronkem.
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, není moc ZOO, kam se s pejskem může! V plné sezóně bychom to asi zvažovali, ale tahle to bylo moc hezké odpoledne.
   Měj se moc hezky, pa H.

   Vymazat
 13. Helenko, Dvur je v podstate nedaleko od meho rodiste a ja tam roky nebyla. Ty malovane africke zdi ani nepamatuji. Asi bychom tam meli s detmi vyrazit. Dekuji za tip. Pekny den. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, ani my ne :o) Ta vesnička je asi nová, myslím, že by se to dětem moc líbilo.
   Rádo se stalo, měj se moc hezky, pa H.

   Vymazat
 14. Děkuju za tip, dávno jsme nebyli, ale že se tam se psem může, to vím... bohužel v Liberci ne... a na té přehradě jsem také nikdy nebyla, takže tip na výlet!
  Krásné předjaří! Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, jsou to dvě příjemná místa těsně vedle sebe, opravdu hezký výlet.
   Měj hezké dny, H.

   Vymazat
 15. V ZOO jsme byli v létě, během takových těch největších hiců, tak to bylo docela autentické...:-D Ta africká vesnička mě taky nachla, a vůbec koncept celé ZOO, i bufet mají stylový, a moc se mi líbí všudypřítomná nenásilná osvěta z oblasti ekologie... P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, děkuji za návštěvu a moc tě tady vítám! Napsala si to přesně - koncepce dává smysl, osvěta nenásilná, ale viditelná... Bylo nám tam moc hezky.
   Přeji pohodový den, H.

   Vymazat
 16. Milá Helenko už je to opravdu dávno co jsem byla ve Dvoře..kluci už jdou velcí moc dlouho.A s Klárkou tam jezdí dost často rodiče😉,ale Les Království je naše srdíčková záležitost..Moc děkuji za nádhernou procházku s Tebou. Krásný víkend ti přeji.Z🖤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, je to tak, do ZOO se jezdí s dětmi :o) Ale ve dvou, respektive ve třech to taky není špatné :o)
   Děkuji za milá slova a posílám pozdravy, H.

   Vymazat
 17. To je krásna ZOO, a tá dedinka ... malebná, nádherné miesta !!! Tie prechádzky s Tebou vždy stoja za to !!! Pozdravujem, Marta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, moc děkuji za milá slova, opravdu si jich vážím!
   Přeji jen hezké dny, H.

   Vymazat
 18. Nestává se to často, ale konečně taky jednou můžu napsat - tady jsem byla! :-D
  Moc pěkně nafocená ZOO. To byl pro Aaronka zážitek, že?
  Les Království znám jen z fotografií, ráda bych se tam podívala. Ale netušila jsem, že je tak blízko. Super tip na motovýlet. :-) Děkuji.
  Měj hezké dny, pa.

  OdpovědětVymazat
 19. Dý, Aaron byl v Jiříkově vidění, myslím, že se mu o zvířátkách ještě zdálo :o)
  Les Království je jako z pohádky, musíme tam ještě zajet...
  Měj se moc hezky, pa H.

  OdpovědětVymazat